|   
info@sultanbabavakfi.org.tr

Ziyaretlerimiz

Kur’anı Kerimde Kehf Suresinde h.z. Musanın Hakikat İlmine Ulaşmak için seyahate çıkmasını anlatan kıssa bizler için çok güzel bir örnektir ki ,Rabbim İlim öğrenmek için eline kağıdı kalemi al buyurmak yerine bir yolculuğa çıkılacağını buyurmuştur.

Allah uğrunda gezen müminlerin müjdelendiği Ayeti kerimenin yanı sıra gezip görüp ibret almamız gerektiğini bizlere buyurduğu ayeti kerimede faaliyetlerimizin amacının en güzel açıklamasıdır.Okumaktan Ziyade gezip görüpduymanın sağladığımaddi manevi kazanımlara çok gezenmi bilir çok okuyan mı sorusunun cevabına ulaşmamızın en kısa yoludur.

İslam sancağını her yerde dalgalandırmak üzere küreyi arzın üzerine serpilmiş adeta yıldızlar gibi olan Peygamberler,sahabeler ve Allah Dostlarını ziyaret ise gezilerimize ayrı bir anlam kazandırmaktadır.

Toplumumuza manevi şuur kazandırmak için yapılan Hubbufillah ziyaretimiz fahri olarak 15 seneden beri resmi olarakta halen bütün şubelerimizce düzenlenmektedir.

Vakıf başkanımız muhterem Hüseyin Tamgüney Hocamızın öncülüğünde ve rehberliğinde 500 kişiye varan gruplarla yapılan büyük 15 günlük ziyaretlerimizin yanında Butun şube ve kurslarımızda gerçekleştirilen Hubbufillah ziyaretlerimiz öncelikle gençlerimiz için iple çekilen faaliyretlerimiz arasındadır.Talebelerimiz için Ramazan Ve Kurban Bayramı Faaliyetlerini en güzel şekilde değerlendirmek için düzenlenen ziyaretlerimiz Şırnak Cizre’ den Edirneye Kadar manevi zenginliklerle dolu bütün şehirlerimizi içine almaktadır.

GEZİLER: Türkiye-Umre Gezileri -Sakalı Şerif Ziyarerleri-  Hatimler- Hatim Faaliyetleri - Türbe Teizlikleri